Velkoobchod elektromateriálem a svítidly

Veřejné LED osvětlení

Věděli jste, že první veřejné osvětlení u nás vzniklo již v roce 1608? Císař Rudolf II. nechal osvítit Královskou cestu v Praze. Myšlenka se osvědčila a lidé sami začínali rozvěšovat lucerny i u svých domů. Dnešní technologie jsou samozřejmě výrazně dokonalejší, ale podstata zůstává. Na osvětlení záleželo tehdy a záleží i dnes.

 

th_surgal_clinic_800x600.jpg

Revitalizujte veřejné osvětlení

Pokud Vaše město stále využívá klasická výbojková svítidla, víte, jaké nevýhody přináší. Žárovky při rozsvícení blikají, během zimy praskají ve velkém a v neposlední řadě mají vysokou spotřebu elektřiny, kterou pochopitelně někdo musí zaplatit. Přejděte na novou LED technologii.Osvětlení veřejných prostranství pomocí LED diod je trend, ke kterému sahá čím dál více měst a obcí. Proč?

6 důvodů, proč vyměnit veřejné osvětlení ještě letos

 1. spolehlivější a levnější osvětlení
 2. nižší spotřeba elektřiny
 3. financování formou dotací
 4. dlouhá životnost
 5. LED diody jsou ohleduplnější k přírodě
 6. LED diody mají podstatně lepší podání barev než sodíkové výbojky

                                                                        e-shop >>>

Kam se hodí LED osvětlení

LED technologie nemá žádné negativní dopady na zdraví člověka. Neobsahuje žádné toxické prvky a dokonce snižuje světelné znečištění, takže lze i přes rozsvícené lampy pozorovat noční oblohu. Díky tomu se výborně hodí k osvětlení cest, dětských hřišť, venkovních sportovišť či pěších zón.

Technologie je také velmi šetrná k přírodě, diody jsou velmi odolné, proto je lze bez obav instalovat i v zoologických zahradách nebo parcích.

Jaké jsou výhody veřejného LED osvětlení

 • okamžité rozsvícení na plný výkon (zvýšený počet sepnutí nemá zásadní vliv na životnost zdroje)
 • spořící režim – v méně frekventovaných hodinách můžete svítit „jen“ na 50 %
 • životnost až 70 000 hodin nepřetržitého svícení
 • nevytváří tzv. světelné znečištění – lampy osvětlují pouze ulice a náměstí
 • nižší spotřeba energie až o 60 % (v porovnání s běžným osvětlením)
 • stabilní osvětlení bez ohledu na okolní teplotu či počasí
 • svítidla lze namontovat na stávající sloupy veřejného osvětlení
 • a mnoho dalších výhod

Kontaktujte našeho světelného technika!

Získejte dotace

Víte, že na revitalizaci veřejného osvětlení můžete získat dotace až 1 milion korun? Inovace osvětlení je vždy výraznou položkou v rozpočtu obce a jakákoli možnost snížit si náklady je samozřejmě vítána. Ministerstvo obchodu a průmyslu připravilo program Efekt 2015, dotace lze čerpat také z evropských fondů.

Efekt 2015 je státní program na podporu úspor energie. Lze získatdotace až do výše 40 %. Podmínkou je snížit energetickou náročnost osvětlení minimálně o 35 % průměrné celkové spotřeby energie za poslední dva roky, což ale s LED technologií není problém.

O dotace lze dále žádat v rámci evropských fondů. Pro menší obce je určen program pro rozvoj venkova, jehož cílem je podpořit konkurence schopnost venkovských regionů, které se často potýkají s nedostatkem prostředků na rozvoj infrastruktury.

Bližší informace o těchto fondech vám může poskytnout místní akční skupina, která dotace zprostředkuje a pomůže vám vyřídit veškerou administrativu – jejich seznam naleznete zde.  Dotace ale mohou získat i velká města – v rámci ekologického programu Zelená úsporám.

th_led_verejne_osvetleni_800x600.jpg

 

                                                                        e-shop >>>

Na co si dát pozor při výměně osvětlení?

Osvětlení veřejných prostranství je vázáno celu řadou regulí a norem, které je potřeba dodržet. Hledejte firmu s dlouhou tradicí a referencemi z oblasti instalace venkovního osvětlení a certifikací ISO. Žádejte i doplňkové služby počínaje odborným poradenstvím až po následný servis a případné opravy.

Společnost Elkov elektro zajišťuje kompletní renovaci veřejného osvětlení. Jak vypadá venkovní LED osvětlení, se můžete podívat například v obci Velké Karlovice či Malacky. Návrh vhodné osvětlovací soustavy, poradenství a kalkulace provádíme zdarma, přesně podle specifických požadavků a možností vaší obce. 

Jaké služby garantuje ELKOV v rámci výměny osvětlení?

 • výběr vhodného typu svítidel
 • výběr vhodného světelného zdroje (fotometrie)
 • poradenství v oblasti řízení světelných soustav a průmyslového osvětlení
 • kalkulace cen a úspor
 • renovace veřejného osvětlení dle platných norem a hygienických požadavků
 • garance kvality

Chcete ušetřit na veřejném osvětlení?

Kontaktujte našeho světelného technika! 

Ing. Milan Sečkař

světelný technik
+420 725 653 293