Velkoobchod elektromateriálem a svítidly

ELKOV Kasper team

S novým názvem za stále vysokými cíli

Dlouhohodobě nejúspěšnější český tým, 40. místo v celosvětovém srovnání, 20. místo v rámci Europe Tour a 2. místo mezi kontinentálními týmy. Taková jsou konečná čísla uplynulé sezóny cyklistického týmu, se kterým bude naše společnost spjata už čtvrtým rokem. K těmto výsledkům přispělo devět vítězství v UCI závodech, ve kterých zářil především Alois Kaňkovský. Mezi další úspěchy řadíme triumf Dominika Neumana v Českém poháru, titul českého šampiona v silničním závodu na mistrovství Česka a Slovenska v podání Františka Sisra či ovládnutí časovky na stejném podniku díky Janu Bártovi. Posledně jmenovaný slavil úspěch i v časovce v Minsku, kde získal bronz.

Do nové sezóny přichází tento tým z Hradce Králové s několika změnami. Tou na první pohled nejviditelnější je změna názvu na ELKOV Kasper Team. Společnost Kasper tak v názvu nahradila jinou společnost – Author, která ale se spoluprací nekončí a i nadále bude dvorním dodavatelem závodních kol.

A jaké jsou cíle na další sezónu? Podle sportovního ředitele týmu Vladimíra Vávry je hlavní cíl jasný – start na Olympijských hrách v Tokiu 2020. Dále pak obhajoba mistrů republiky, vítězství v UCI závodech a umístění do TOP 3 kontinentálních týmů. O tyto cíle se popere tým v desetičlenné sestavě, v níž oproti loňskému roku chybí Matěj Štibinger, který ukončil závodní činnost. Nahradí jej 23letý Adam Ťoupalík.

Všem členům týmu děkujeme za skvělou reprezentaci nejenom naší společnosti, ale i celé České republiky a těšíme se na nové emoce, zážitky a především úspěchy, které nám přinese rok 2020.

Elkov Author vybojoval další skvělá umístění!

Tým Elkov Author nezahálí a během náročné sezóny přiváží jeden úspěch za druhým. Přednííčky sbírají závodníci na tuzemských i zahraničních závodech nejrůznějších kategorií.

Na květnovém Memoriálu Romana Sieminskiego v Polsku (UCI 1.2) se dostali na stupně vítězů jak Alois Kaňkovský, který tento závod vyhrál potřetí v řadě, tak i jeho stájový kolega František Sisr, jenž skončil na 2. místě. O několik dní později dosáhl skvělého úspěchu i Jan Bárta ve Francii ve čtyřetapovém závodu Alpes Isere Tour UCI 2.2., když v celkovém pořadí skončil těsně pod stupni vítězů. Současně se jel i další ze série závodů Visegra 4 Bicycle Race GP Slovakia UCI 1.2, který byl kompletně v režii našeho týmu a na prvních pěti místech skončila hned čtveřice našich reprezentantů.  Těšit jsme se mohli i z několika etapových prvenství v závodě okolo Maďarska nebo na rumunské Tour of Bihor.

Na konci června čtveřice našich závodníků  – Bárta, Sisr, Neuman a Otruba – odjela reprezentovat na Evropské hry do Minsku. Prvně jmenovaný zajistil největší úspěch v podobě 3. místa v těžké časovce. Hned o pár dní později jsme byli vidět i na českém území, především na společném mistrovství Česka a Slovenska, kde v časovce zvítězil Jan Bárta a v hlavním závodě kategorie Elite František Sisr.

Gratulujeme k těmto skvělým výsledkům a těšíme se na mnohé další!

Gratulujeme týmu ELKOV Author!

Tým ELKOV Author navazuje na loňskou úspěšnou sezonu vítězstvím Jana Bárty na Tour du Louit et Cher. Tento úspěch ještě podtrhlo vítězství v týmové soutěži. Druhým nejúspěšnějším závodníkem týmu se stal nováček týmu Michal Schlegel, který se umístil na 16. místě.

Z Francie se tým přesunul do Polska, kde si v prvním závodě série Visegrad4 dospurtoval pro vítězství Alois Kaňkovský. Tentýž závodník ovládl i Memorial Andrzeje Trochanowskiego UCI 1.2 v polském Baboszewu.  Na stupně vítězů zde vystoupal i František Sisr, který závod dokončil na třetím místě.

Gratulujeme všem členům týmu ELKOV Author a těšíme se na další skvělé výsledky!