Velkoobchod elektromateriálem a svítidly

Veřejné LED osvětlení

Revitalizujte veřejné osvětlení

Pokud Vaše město stále využívá klasická výbojková svítidla, víte, jaké nevýhody přináší. Žárovky při rozsvícení blikají, během zimy praskají ve velkém a v neposlední řadě mají vysokou spotřebu elektřiny, kterou pochopitelně někdo musí zaplatit. Přejděte na novou LED technologii. Osvětlení veřejných prostranství pomocí LED diod je trend, ke kterému sahá čím dál více měst a obcí. Proč?

6 důvodů, proč vyměnit veřejné osvětlení ještě letos

 1. spolehlivější a levnější osvětlení
 2. nižší spotřeba elektřiny
 3. financování formou dotací
 4. dlouhá životnost
 5. LED diody jsou ohleduplnější k přírodě
 6. LED diody mají podstatně lepší podání barev než sodíkové výbojky

 

th_surgal_clinic_800x600.jpg VO kyjov podebradska 11 800x600.jpg

 

Kam se hodí LED osvětlení?

LED technologie nemá žádné negativní dopady na zdraví člověka. Neobsahuje žádné toxické prvky a dokonce snižuje světelné znečištění, takže lze i přes rozsvícené lampy pozorovat noční oblohu. Díky tomu se výborně hodí k osvětlení cest, dětských hřišť, venkovních sportovišť či pěších zón. Technologie je také velmi šetrná k přírodě, diody jsou velmi odolné, proto je lze bez obav instalovat i v zoologických zahradách nebo parcích.

 

Jaké jsou výhody veřejného LED osvětlení?

 • okamžité rozsvícení na plný výkon (zvýšený počet sepnutí nemá zásadní vliv na životnost zdroje)
 • spořící režim – v méně frekventovaných hodinách můžete svítit „jen“ na 50 %
 • životnost až 70 000 hodin nepřetržitého svícení
 • nevytváří tzv. světelné znečištění – lampy osvětlují pouze ulice a náměstí
 • nižší spotřeba energie až o 60 % (v porovnání s běžným osvětlením)
 • stabilní osvětlení bez ohledu na okolní teplotu či počasí
 • svítidla lze namontovat na stávající sloupy veřejného osvětlení
 • a mnohé další...

Kontaktujte nás 

Získejte dotace

Na revitalizaci veřejného osvětlení můžete získat dotace až 2 miliony korun. Inovace osvětlení je vždy výraznou položkou v rozpočtu obce a jakákoli možnost snížit si náklady je samozřejmě vítána. 

O dotace lze dále žádat v rámci evropských fondů. Pro menší obce je určen program pro rozvoj venkova, jehož cílem je podpořit konkurence schopnost venkovských regionů, které se často potýkají s nedostatkem prostředků na rozvoj infrastruktury. 

verejne-osvetleni-800x300.jpg

 

Na co si dát pozor při výměně osvětlení?

Osvětlení veřejných prostranství je vázáno celu řadou regulí a norem, které je potřeba dodržet. ELKOV elektro je firma s tradicí a referencemi z oblasti instalace venkovního osvětlení a certifikací ISO. Nabízíme i doplňkové služby počínaje odborným poradenstvím až po následný servis a případné opravy. Návrh vhodné osvětlovací soustavy, poradenství a kalkulaci provádíme zdarma, přesně podle specifických požadavků a možností zákazníka.

 

Reference

 

Jaké služby garantuje ELKOV elektro v rámci výměny osvětlení?

 • výběr vhodného typu svítidel
 • výběr vhodného světelného zdroje (fotometrie)
 • poradenství v oblasti řízení světelných soustav a průmyslového osvětlení
 • kalkulace cen a úspor
 • renovace veřejného osvětlení dle platných norem a hygienických požadavků
 • garanci kvality

 

Biodynamické veřejné osvětlení

Biodynamické osvětlení je osvětlení, které maximalizuje efektivitu svícení a dynamicky mění nejen intenzitu osvětlení, ale i jeho barvu světla v závislosti na provozu a typu komunikace. Toto se děje v závislosti na fázi noci. Zejména je to ale způsob osvětlení, který živým organismům vrací možnost přirozeně vnímat plynutí času, umožňuje nám žít více udržitelně, ohleduplně k ostatním živým tvorům, v souladu s přírodou. Prostě blíže tomu, jak to tady na planetě miliardy let bylo, a při tom stále bezpečně a v rytmu zrychlujícího se času lidí.


Biodynamická svítidla zajistí, aby se v noci svítilo jen tolik, kolik je třeba, s absolutním minimem modré složky, která desynchronizuje vše živé. Večer a ráno pak svítidla svítí teplou bílou barvou dle typu provozu mezi 2 700 a 4 000 K. Toto především v době soumraku a svítání, kdy není ani světlo ani tma a jedná se tak o nejnebezpečnější dobu dne s nejnižší viditelností.

kraví-hora-800x600.jpg kraví-hora-2-800x600.jpg