Velkoobchod elektromateriálem a svítidly

Hybridní fotovoltaické systémy

Nabízíme Vám možnost instalace hybridních fotovoltaických systémů, které umožňují úplnou, nebo částečnou nezávislost na distribuční síti elektrické energie. V případě Vašeho zájmu navrhneme a dodáme nejvhodnější konfiguraci pro Váš dům, budovu firmy či skladu. Celý systém dodáme na klíč, od zpracování návrhu až po konečné zprovoznění a zaškolení.

Více na elkovenergy.cz

Popis hybridního systému

Hybridní systém je kombinací ostrovního systému a klasické fotovoltaické elektrárny, přičemž je využíváno výhod obou systémů. Hlavní předností systému je, že dokáže pracovat jak s využitím distribuční soustavy, tak i v případě jejího výpadku. Jeho cílem je maximální využití vlastní vyrobené energie (až 90 % oproti klasickým fotovoltaickým elektrárnám, které mají běžné využití 30 %) a také energetická nezávislost na distribuční soustavě. Například v případě jejího výpadku systém automaticky přejde na dodávku energie z baterie. Zjednodušeně se dá říct, že se jedná o síťovou elektrárnu s vlastními akumulátory, která je schopna fungovat nezávisle na distribuční síti. Energie vyrobená fotovoltaickými panely je vedena do akumulátorů, ve kterých se ukládá a následně je využívaná elektrickými spotřebiči.

Jednou z hlavních součástí hybridního sytému je baterie, do které je akumulována přebytečná energie. Ta se později využije v případě nedostatku slunečního svitu nebo přes noc. Systém je možno libovolně rozšiřovat prakticky ve všech ohledech.

                                                                                         e-shop

Je zde i možnost připojení dalšího zdroje energie, například generátoru, který dokáže zajistit přísun energie i v případě dlouhodobého výpadku. Nespornou výhodou je, že je systém bezúdržbový a také využívá ty nejmodernější technologie, jakými jsou hybridní střídače Xanter XW firmy Schneider Electric, které nabízí vysoký výkon s možností až 200% krátkodobého přetížení. Tento hybridní systém je možné sestavit jak v jednofázovém, tak i třífázovém provedení.

Výkon systému se dá libovolně rozšiřovat dle požadavků zákazníka od 7 kW až do 102 kW. Jako akumulátory využíváme baterie LiFePO4, které splňují nejvyšší požadavky na účinnost, životnost a bezpečnost, čímž překonávají, stejně jako v ostatních technických parametrech, olověné baterie. Hybridní systém je kompletně monitorovaný a dokáže se plně přizpůsobit požadavkům zákazníka, například co se týče ovládání přes telefon či tablet. Je velmi pružný v ohledu na případné výkyvy ve spotřebě a nerovnoměrné využívání energie v průběhu dne. V budoucnosti, při dostatečném nadimenzování systému, nabídne tato aplikace také možnost dobíjení elektromobilů.

 


Hlavní výhody systému

  • nevyžaduje vyřízení licence na výrobu elektřiny ani souhlas distributora,
  • lze využít až 90 % vyrobené energie; vyšší využití = větší finanční
  • úspora a menší závislost na distributorovi,
  • okamžitý přechod na ostrovní systém v případě výpadku sítě,
  • zamezení přebytků dodávaných do sítě,
  • šetrnost vůči životnímu prostředí.

 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi je zodpovíme a navrhneme optimální řešení na míru.

 

                                                                                        e-shop